NEVIDIM.CZ


Vítejte na stránkách, které jsou věnovány nevidomým osobám a osobám s těžkým postižením zraku k odstranění bariér způsobených jejich handicapem. Najdete zde kompenzační pomůcky, přes velké stolní a přenosné lupy, zvětšovací a odečítací (mluvící) počítačové pomůcky a software, ozvučené mobilní telefony, až po drobné tyflopomůcky, jakou jsou mluvící váhy, kalkulačky, měřiče hladiny a spousta dalších. Našim cílem je odstraňovat zdravotní bariéry nevidomých a slabozrakých uživatelů našich produktů. Díky vlastním zkušenostem s tímto handicapem se snažíme naše produkty přizpůsobit individuálním potřebám uživatele.

Kompenzační pomůcky


KOMPENZAČNÍ POMŮCKY
Vyrábíme a prodáváme speciální kompenzační pomůcky pro nevidomé a slabozraké, jako jsou stolní a přenosné kamerové lupy, digitální lupy pro slabozraké, digitální čtecí zařízení pro nevidomé s hlasovým výstupem a elektronický zápisník pro nevidomé s hlasovým výstupem. Všechny tyto pomůcky dodáváme v konfiguraci přímo na míru uživatele.

TYFLOPOMŮCKY
Nabízíme pomůcky pro domácnost, soběstačnost, prostorovou orientaci, usnadnění komunikace, pro výuku, zábavu a poučení. Více naleznete v našem e-shopu.

ZVĚTŠOVACÍ A OZVUČOVACÍ SOFTWARE
Samostatně prodáváme software sloužící ke zpřístupnění stolních počítačů, notebooků, mobilních telefonů a tabletů nevidomým a slabozrakým uživatelům, jako je zvětšovací software, odečítací software a hlasové výstupy různých vývojářských firem.

ŠKOLNÍ POTŘEBY A POMŮCKY
Vyrábíme sešity se zvýrazněnou linkou, širokým řádkem a vhodnou gramáží vhodné i pro zápisky fixem slabozrakými, ozvučené kalkulačky a další...Kde kompenzační pomůcky pomáhají

Studentům - naše pomůcky pomáhají nevidomým a slabozrakým studentům při studiu na škole. Využívají se při digitalizaci studijních materiálů, čtení studijních textů, při pořizování zápisků na přednáškách, získávání informací na internetu, při komunikaci prostřednictvím elektronické pošty a mnoho dalších.

Zaměstnancům - pomůcky pomáhají na pracovišti při výkonu práce, kdy zrakově postižený zaměstnanec může pracovat s materiály pomocí hlasového výstupu, digitální počítačové lupy nebo jejich kombinace, vyhledávat informace na internetu, práce s textovými a tabulkovými programy, komunikace prostřednictvím elektronické pošty a mnoho dalších.

V domácnosti - pomůcky se používají při čtení černotiskových předloh, jako jsou noviny, časopisy, knihy, osobní a úřední korespondence, kdy pomocí skeneru a rozpoznávacího programu převede text do digitální podoby a pomocí hlasového výstupu případně braillského řádku tento text přečte, případně zvětší prostřednictvím zvětšovacího programu.

Věříme, že naše kompenzační pomůcky vám budou pomáhat k odstanění bariér při studiu, na pracovišti, ale i v běžném životě.

Nabízené služby


PRODEJ A ZÁRUČNÍ I POZÁRUČNÍ SERVIS VÝPOČETNÍ TECHNIKY

Naše společnost vám nabízí prodej a záruční i pozáruční servis běžné výpočetní techniky. Naši převážně nevidomí a slabozrací technici vám nabídnou řešení přímo na míru. Pro firmy a organizace nabízíme naše výrobky a služby formou náhradního plnění. Doporučujeme vám vyzkoušet naše služby, které jsou na úrovni zaměstnanců firem bez zrakového postižení.

SESTAVENÍ OZVUČENÝCH A ZVĚTŠOVACÍCH POMŮCEK A DALŠÍCH ZAŘÍZENÍ

Počítače upravené pro nevidomé a slabozraké navrhujeme přesně dle vašich požadavků a potřeb:

Počítače pro nevidomé s hlasovým, případně hmatovým výstupem
Počítače pro slabozraké se zvětšovacím programem a hlasovou podporou nebo bez hlasové podpory
Tyto počítače jsou doplněny potřebnými periferiemi, jako například skener, tiskárna, klávesnice, myš, reprobedny, brailský řádek a dále dalším potřebným softwarem.
Ozvučené mobilní telefony a tablety s hlasovým výstupem

KONZULTACE A TECHNICKÁ POMOC

předvedeme a doporučíme vhodnou pomůcku
možnost vyzkoušet si pomůcku v naší provozovně nebo u vás doma
poradíme a pomůžeme se získáním příspěvku na pomůcku
poskytneme konzultace a technickou podporu

PŘÍSPĚVEK NA POMŮCKU

Úřad práce poskytuje těžce zrakově postiženým příspěvek na zvláštní pomůcku podle zákona 329/2011 Sb. a vyhlášky 388/2011 Sb.

90% příspěvek u pomůcek nad 24000kč
možnost příspěvku i u levnějších pomůcek do 24000kč
možnost i vyššího příspěvku pro sociálně slabé
možnost příspěvku od různých nadací
pomůžeme vám s vyřízením žádosti

O nás


Firma Numex provozující server Nevidim.cz byla založena v roce 1994. Ve svých provozovnách v Brně a Velkém Meziříčí zaměstnává pracovníky převážně s těžkým postižením zraku, kteří se zabývají vývojem, výrobou a prodejem speciálních kompenzačních pomůcek pro nevidomé a slabozraké uživatele. I díky našim osobním letitým zkušenostem odstraňujeme zdravotní bariéry osob s těžkým postižením zraku pomocí ozvučovacích a zvětšovacích programů.

Kontakt


NUMEX, spol. s r.o.
IČ: 60697466 DIČ: CZ60697466

sídlo a provozovna Brno: Říčanská 1381/21, 635 00 Brno, tel. +420 777 996 956, mail: brno@numex.cz

provozovna Velké Meziříčí: Mlýnská 6c, Velké Meziříčí, tel. +420 774 426 642, mail: numex@centrum.cz

+420 777 996 956